Konkursy międzyszkolne

XII  MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU GRAMATYCZNO- STYLISTYCZNEGO
„SPRAWNIE PISZĘ”  dla klas II i III

Cel:

- opanowanie nawyku poprawnego pisania,

- utrwalenie poznanych reguł i zasad prawidłowej pisowni w różnorodnych formach pisemnych – gramatycznych,

- budzenie zainteresowania poprawnym pisaniem.

Zakres wiadomości obejmuje wiedzę z zakresu gramatyki i poprawności językowej z uwzględnieniem:

·        Części mowy  ( czasownik - odmiana, rzeczownik, przymiotnik, przysłówek, liczebnik).

·        Pisownia „nie” z czasownikami i przymiotnikami.

·        Rodzaje zdań, równoważniki zdań.

·        Wielka litera, znaki interpunkcyjne.

·        Rodziny wyrazów, wyrazy pokrewne, wyrazy  przeciwstawne, zdrobnienia.

Pisanie zdań z uwzględnieniem poprawności językowej.

Zasięg:

Szkoły Podstawowe Miasta Poznania

Uczestnicy:

Uczniowie klas II i III

Forma:

Zestaw różnorodnych zadań gramatyczno-stylistycznych.

Przebieg konkursu:

Konkurs ma charakter II etapowy:

- etap I- eliminacje szkolne do  08 kwietnia 2020 r.

- etap II- finał w Szkole Podstawowej nr 3 dnia  24 kwietnia 2020 r. , godz.12.00

Każda placówka może wystawić 3 osobowe reprezentacje dla klas II i III

Zasady konkursu:

Czas trwania:  60 minut + 15 minut na sprawy organizacyjne

Nagrody: finaliści- I, II, III miejsce w kategorii klas II- dyplomy i nagrody,

finaliści – I, II, III miejsce w kategorii klas III- dyplomy i nagrody.

Wyróżnieni uczestnicy- dyplomy.

Ogłoszenie wyników 29 kwietnia 2020 r. o godz. 13.00 w Szkole Podstawowej nr 3.

Zgłoszenia do konkursu należy przesłać  na karcie  według załącznika e-mailem lub na adres szkoły do 15.04.2020 r.

Os. Piastowskie 27

Tel. 061 8 77-09-37

ZAPRASZAMY  DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE!

Organizatorki:  mgr Joanna Cicha- Chmielina, mgr Monika Skobierska

Postanowienia końcowe

Uczestnicy Konkursu oraz ich opiekunowie wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych

( Dz. U. z 2016 r.  poz.922 tekst jednolity.)  na załączonych drukach.

Załączniki:

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych dla uczniów oraz nauczyciela.

Ogólnopolski Konkurs Misyjny "Mój kolega z Buluby"

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bolesława Krzywoustego w Poznaniu zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Misyjnym „ Mój kolega z Buluby” pod patronatem honorowym Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego, Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci, Fundacji Redemptoris Missio oraz Fundacji Dzieci Afryki.

Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom postaci Pani Doktor Wandy Błeńskiej, lekarki misjonarki, a w szczególności Jej działalności skierowanej na pomoc ludziom chorym na trąd w Ugandzie w mieście Buluba. Uczniowie poznają także realia życia ich rówieśników w Ugandzie borykających się na co dzień z wieloma problemami, jak ubóstwo czy brak dostępu do edukacji. Dowiedzą się w jaki sposób są traktowani ludzie chorzy na trąd oraz co może być „współczesnym” trądem dla ludzi żyjących w Polsce. Zostanie poruszony zatem  temat wykluczenia i marginalizacji społecznej.

Dzieci poznają postać Doktor Wandy Błeńskiej oraz życie codzienne ich rówieśników w Ugandzie. Dokona się to podczas katechezy, przy wykorzystaniu materiałów Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz prezentacji pokazującej życie i działalności Pani Doktor Wandy Błeńskiej jak również życie codzienne małych Ugandyjczyków ( wywiad z Panią Doktor Wandą Błeńską - czasopismo „Świat Misyjny” numer poświęcony Ugandzie). Uczniowie na podstawie zdobytej wiedzy przygotowują prace plastyczne, które powinny przedstawiać realizację hasła Konkursu: „Mój kolega z Buluby”. Organizator pozostawia Uczestnikom Konkursu pełną swobodę interpretacji tematu w zakresie wizji artystycznej. Praca jednak musi być bezpośrednio związana z tematem Konkursu.

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Oświadczenie o bezpłatnym przekazaniu praw autorskich

Wiadomości o Ugandzie - 1

Wiadomości o Ugandzie - 2