Świetlica

Do świetlicy szkolnej zapraszamy dzieci w godzinach od 6:30 do 17:00. Przebywają w niej uczniowie przed i po obowiązkowych zajęciach szkolnych. Każdy nauczyciel świetlicy sprawuje opiekę nad swoją grupą dzieci w wyznaczonych salach. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczo-wychowawczą stara się rozwijać zainteresowania i uzdolnienia dzieci, wyzwalać w nich ekspresję twórczą i kształtować sprawność manualną i ruchową. Nauczyciele dokładają wszelkich starań, aby zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się, by uczniowie przebywali w bezpiecznym i przyjaznym dla nich otoczeniu. Dbamy o  stworzenie warunków do zabaw w grupkach rówieśniczych, pomagamy w odrabianiu prac domowych. Przypominamy dzieciom o zjedzeniu posiłku. Dzieci mogą zrelaksować się i wypocząć po skończonych lekcjach.

RAMOWY PLAN DNIA

6:30 - rozpoczęcie działalności świetlicy

6:30 - 8:45 -- zajęcia poranne dowolne zgodne z zainteresowaniem dzieci ( gry planszowe, zabawy na dywanie, rysowanie, kolorowanie, itp. )

ŚWIETLICA JEST NIECZYNNA PODCZAS POBYTU DZIECI NA ZAJĘCIACH SZKOLNYCH WG PLANU(do godz. 11:30)

11:30 - wznowienie działalności świetlicy

11:30-13:00 -  zajęcia własne wg zainteresowań w grupach (zabawy na dywanie, gry planszowe, układanki…)

12:00-13:00  - obiad w stołówce szkolnej pod opieką wychowawcy świetlicy

13:00-16:00 - zajęcia programowe w grupach wychowawczych w sali i na dworze  ( w zależności od pogody ) oraz w dodatkowych formach zajęć, prowadzonych przez nauczycieli świetlicy
16.00-17.00 - zajęcia własne w grupkach zainteresowań.

swietlica9.16 1

ROK SZKOLNY 2020/2021

Roczny plan pracy świetlicy

Plan pracy świetlicy - marzec - p. Sajnaj

Plan pracy świetlicy - marzec - p. Moskalik

swietlica2.211 4

KARNAWAŁ

Karnawał, znany w Polsce  jako zapusty, to czas bali, maskarad i zabaw. Zazwyczaj rozpoczyna się w dzień Trzech Króli czyli 6 stycznia i trwa do wtorku przed Środą Popielcową, która rozpoczyna okres postu przed Świętami Wielkanocnymi. W tym  roku karnawał trwał do 16 lutego.

Zgodnie z tradycją  również i w naszej świetlicy odbyła się zabawa karnawałowa. Najpierw poznaliśmy  karnawałowe zwyczaje w Polsce i na świecie. Później przyszedł czas na zabawy karnawałowe. Przebrane w różne kostiumy i maski dzieci świetnie się bawiły przy muzyce. Były tańce, zabawy, konkursy. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę!

karnawalswietlica2.21 1

karnawalswietlica2.21 2  karnawalswietlica2.21 3

karnawalswietlica2.21 4  karnawalswietlica2.21 6

karnawalswietlica2.21 5

karnawalswietlica2.21 7

KONKURS MASKA KARNAWAŁOWA

Zapraszamy dzieci klas I- III do udziału w konkursie.

Zadaniem uczestników jest wykonanie maski karnawałowej z papieru.

Maska może być wykonana dowolną techniką i ozdobiona według pomysłu ucznia.

Prace będą oceniane pod względem samodzielności i pomysłowości. Należy je dostarczyć do świetlicy szkolnej do wtorku 16.02.2021r.

Piękne  wyszywane Walentynki dla naszych walentynek w wykonaniu pierwszaków i klasy 3.

swietlicawalentynki21 1   swietlicawalentynki21 2

swietlicawalentynki21 3

swietlicawalentynki21 4

Sowy z origami w wykonaniu zdolnych pierwszaczków 3-klasistów.

swietlica2.211 5

Plan pracy świetlicy - luty - p. Bienkiewicz

Plan pracy świetlicy - luty - p. Sajnaj

Plan pracy świetlicy - luty - p. Moskalik

Plan pracy świetlicy - luty - p. Kicińska

STYCZEŃ

Nasze świetliczaki bardzo lubią wyszywać, piękne prace 3- klasistów i zdolnej Zosi z kl. 1 - śliczny kotek.

swietlica1.211 2

Plan pracy świetlicy - wrzesień - p. Bienkiewicz

Plan pracy świetlicy - wrzesień - p. Kicińska

Plan pracy świetlicy - wrzesień - p. Moskalik

KONKURS „ POCZTÓWKA Z WAKACJI ”

Zapraszamy naszych Świetliczaków do udziału w konkursie plastycznym pt.„Pocztówka z wakacji”. Praca może być wykonana  dowolną techniką, ma  przedstawiać :miejsce gdzie spędziłeś wakacje, co ciekawego tam robiłeś,  twoją przygodę wakacyjną, czy miejscowość (kraj), która ci się spodobała. Prace prosimy oddawać do 25 września.

Witamy w świetlicy.

W środę 2 września 2020 powitaliśmy w świetlicy uczniów klasy 1a. Najmłodsi uczniowie zapoznali się z nowym miejscem, jakim jest świetlica, poznali prawa i obowiązki ucznia świetlicy szkolnej oraz regulamin świetlicy.Dzięki wspólnym zabawom znamy swoje imiona. Uczniowie klasy pierwszej są bardzo mili i pracowici, co można zobaczyć na poniższych fotografiach.

swietlica9.20 1

swietlica9.20 2