Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt

Dnia 20 października odbył się pierwszy etap Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt dla naszej szkoły. Zawody były rozgrywane w hali sportowej POSiR na ul. Spychalskiego 38 w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiły szkoły: SP 25, Sportowa SP 29 i SP 3. 

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu przystąpiła do rywalizacji w składzie:

Kamila Dolhanowa

Weronika Grus

Natalia Kruszka

Pola Maćkowiak

Amelia Marciniak

Daria Marek

Julia Jóźwiak

Oliwia Skweres

Michalina Wojda

Amelia Grabarkiewicz

Hanna Jędrzejczak

Marta Urbańska

Pierwszy mecz dziewczyny rozegrały z SSP 29, z która to wygrały 4:0. Następny mecz rozegrały z SP 25, która była szkołą bardziej wymagającą. Po pierwszej tercji na tablicy wynik 0:0. W drugiej tercji po zagraniu z kontry Weronika Grus strzeliła gola i prowadziliśmy 1:0. Tak też zakończyła się ta tercja. W trzeciej to nasze rywalki strzeliły gola i jak się później okazało ostatniego tego meczu i turnieju. Mecz po zaciętej walce zakończył się wynikiem 1:1 co dało awans do następnej rundy naszym rywalkom gdyż wygrały mecz z SSP 29 8:0 i miały lepszy bilans bramkowy. W taki sposób po nieprzegranym żadnym meczu przegraliśmy turniej, ale dziewczyny zdobyły cenne doświadczenie grając na pełnowymiarowej hali sportowej.

Sebastian Pięta

unihokej10.20 2 unihokej10.20 1

Mistrzostwa Miasta Poznania w Unihokeju Dziewcząt

25 listopada w SP 78 rozegrany został finał Mistrzostw Miasta Poznania w Unihokeju Dziewcząt (Igrzyska Młodzieży Szkolnej). W turnieju finałowym zameldowały się dokładnie te same szkoły co w roku ubiegłym: SP 78 – gospodarze zawodów, SP 85, SP Salezjanie i nasza reprezentacja SP 3. Niestety finał podobnie jak w zeszłym roku nie był dla Nas udany gdyż zajęliśmy 4 miejsce. Jednakże trzeba pamiętać, iż graliśmy z najlepszymi szkołami w mieście  jesteśmy 4 szkołą miasta Poznania.

W tym roku szkołę reprezentowały:

1.   Maria Zwierzycka

2.   Anita Marek

3.   Amelia Kaliszuk

4.   Jagoda Kieniewicz

5.   Julia Konieczna

6.   Anna Gewiss

7.   Sandra Szafrańska

8.   Justyna Andrzejewska

9.   Aleksandra Zalewska

10.   Amelia Grabarkiewicz

11.  Marta urbańska

Sebastian Pięta

unihokej12.19 1    unihokej12.19 2

 

Turniej piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości

11 listopada chłopcy z klas 8 :

Lucjan Szeszuła,

Maciej Dźwigała,

Piotr Sierzchuła,

Jakub Pawlak,

Igor Piotrowski,

reprezentowali szkołę w  turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości, który był organizowany w szkole Podstawowej nr 50 na os. Stare Żegrze.
Chłopcy zajęli na tym turnieju 5 miejsce.

Sebastian Pięta

pilka12.19

Turniej piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości

11 listopada chłopcy z klas 8 : Lucjan Szeszuła, Maciej Dźwigała, Piotr Sierzchuła, Jakub Pawlak i Igor Piotrowski wzięli udział w  turnieju piłki nożnej z okazji Dnia Niepodległości, który był organizowany w szkole Podstawowej nr 50 na os. Stare Żegrze.

Zajęli na tym turnieju 5 miejsce.

pilkanozna11.19

Drugi etap turnieju unihokeja dziewcząt

Dnia 5 listopada w Szkole Podstawowej nr 45 odbył się  II etap unihokeja dziewcząt rocznika 2005 i młodszych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
Do rozgrywek przystąpiła w/w szkoła nr 45, 85 i SP 3.  Po losowaniu przypadło nam grać drugi mecz i mogliśmy pooglądać mecz naszych rywalek. Mecz zakończył się wynikiem 4: 0 dla SP 85 co jak okazało się później nie było bez znaczenia. Drugi mecz – nasz mecz, gramy z SP 85. Po zaciętym boju niestety przegrywamy 4:2. Jak się okazało później strzelone 2 bramki tej szkole dały nam awans do finałów ponieważ mecz z SP 45 zakończył się remisem 1:1. Tym sposobem SP 3 znalazła się w gronie 4 najlepszych Szkół Podstawowych w Unihokeja w mieście Poznaniu.

Reprezentacja SP 3:

Anita Marek

Maria Zwierzycka

Sandra Szafrańska

Amelia Kaliszuk

Jagoda Kieniewicz

Julia Konieczna

Anna Gewiss

Aleksandra Zalewska

Justyna Andrzejewska

drugietapunihokej11.19 2  drugietapunihokej11.19 1

Tydzień z unihokejem

Od 15 do 18 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli Mistrzostwach Miasta Poznania w unihokeju.

Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2005 i młodsze. W swojej grupie rywalizowały z SP 47 i SP 51. Zawody odbywały się na odnowionej pięknie wyglądającej hali Posir. Piękna był też gra dziewcząt, które swoje zmagania zaczęły od starcia z SP 47. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej szkoły. Po 10 minutowej przerwie dziewczęta rywalizowały z SP 51. Rywal lepiej dysponowany pod względem technicznym ale przede wszystkim motorycznym co było widać po twarzach zmęczonych zawodniczek. W tym meczu dziewczęta z SP 3 wygrały 7:2 i zapewniły sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

Reprezentacja SP 3 Poznań

Maria Zwierzycka

Anita Marek

Amelia Kaliszuk

Jagoda Kieniewicz

Julia Konieczna

Anna Gewiss

Sandra Szafrańska

Aleksandra Zalewska

Justyna Andrzejewska

W tej samej hali 3 godziny później rozrywki rozpoczęli chłopcy rocznika 2005 i młodszych. Pierwszy mecz rozgrywali z SP 51. Pewne zwycięstwo 5:3. Następny mecz to rywalizacja z SP 20. Rywal mocny jak co roku i wymagający. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2. Niestety nasza reprezentacja nie przegrywając żadnego meczu nie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek gdyż SP 20 wygrała z SP 51 5:1 i awansowała różnicą bramek.

Reprezentacja chłopców SP 3:

Mikołaj Czaiński

Jakub Pawlak

Piotr Sierzchuła

Krystian Wasyniak

Bruno Sroczyński

Olaf Cichecki

Maciej Dźwigała

Igor Piotrowski

Lucjan Szeszuła

Kacper Kozak

Paweł Michalak

Kornel Kuipers

W środę 16 października rozgrywki rozpoczęły się dla chłopców rocznika 2007 i młodszych dla naszej szkoły. W naszej grupie były szkoły SP 11, SP25 i my.

Pierwszy mecz z SP 11 zakończył się wynikiem 4:0 i po grze całego zespołu można było optymistycznie spojrzeć na drugi mecz , który mieli chłopcy rozegrać 10 minut po pierwszym. Jednak SP 25 to znana szkoła hokeja na trawie i spodziewaliśmy się zupełnie innego, bardziej wymagającego rywala i też tak było.  Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.Było nieźle ale niepewnie. Druga tercja to wynik 3: 0 dla nas i wyglądało to już dobrze. 5:1 to niezła zaliczka przed 3 tercją. Jednak w 3 ostatniej tercji chłopcy z SP 25 wykazali się lepszym przygotowaniem kondycyjnym co było widać z każdą upływającą minutą. Wynik 2:0 w trzeciej tercji dla rywala. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 i awansowaliśmy do  dalszej części rozgrywek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.

Dominik Janik

Oskar Antkiewicz

Hubert Wrotoń

Filip Kycler

Stanisław Nowak

Marcin Karwasz

Piotr Kręgielski

Wiktor Schoepe

Filip Świtała

Patryk Cempel

Paweł Sierzchuła.

Dwa dni później tj. 18 października do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2007 i młodsze. W swojej grupie miały za rywalki dziewczęta z SP 6, którzy byli gospodarzami zawodów i SP Cogito. Pierwszy mecz  Dziewczęta rozegrały  z     SP 6 i go przegrały 4:0. Dla większości dziewcząt był to pierwszy turniej z unihokej i albo pierwszy w życiu i widać że zwyciężyła trema, bo umiejętności były. Drugi mecz z SP Cogito wyglądał zdecydowanie lepiej i po końcowym gwizdku sędziego wynik był 3:1 dla SP3. Niestety dziewczęta nie awansowały do następnego etapu ale zyskały ogromne doświadczenie na następne zawody.

Reprezentacja SP 3 dziewcząt:

Klaudia Cieślik

Julia Cyburska

Amelia Grabarkiewicz

Weronika Grus

Natalia Kruszka

Pola Maćkowiak

Oliwia Skweres

Patrycja Tylikowska

Marta Urbańska

Aleksandra Zalewska

Amelia Maksymowicz

W sumie w naszym „tygodniu turniejowym” wzięło udział 44 zawodników z klas 5-8.

Sebastian Pięta

Bieg Chrobrego

27 września na os. Bolesława Chrobrego odbyły się biegi przełajowe, w których wzięli udział reprezentanci klas 5-8. Na 500 m pobiegli: Zuzanna Stolarczyk, Dominika Piernikowska, Filip Switała, Mateusz Rolski oraz Filip Kycler. Na 1000 m pobiegli: Dominik Kałek oraz Witold Szeszuła, na 1500 m: Angelika Drop, Maja Piszczorowicz, Maria Zwierzycka, Maciej Dźwigała. Najwyższe miejsca zajęli chłopcy z klas piątych: Filip Świtała miejsce 6, Mateusz Rolski miejsce 5 a Filip Kycler miejsce 4. Gratulujemy.

 

biegchrobrego10.19

Bieg "Wilcza mila"

13 września odbył się coroczny bieg im. Olimpijczyka Zbigniewa Orywała na jedną milę. Dystans 1609 m pokonali reprezentanci naszej szkoły w następującym składzie: Witold Szeszuła, Dominik Kałek, Lucjan Szeszuła, Olaf Cichecki oraz Angelika Drop, która zajęła 3 miejsce. Brawa dla biegaczy.

wilczamila10.19

Turniej unihokeja

25 marca nasza szkoła została zaproszona na turniej unihokeja do Zespołu Szkół Salezjańskich. W turnieju tym oprócz naszej szkoły brały udział szkoły: SP 25,SP 85, SP 20, SP 56,SP 6 i dwie drużyny gospodarzy turnieju.
Pierwszy mecz grupowy rozgraliśmy z SP 56, który wygraliśmy 2:1. Następnie graliśmy z SP 85. Wynik 3:0 dla SP 3. Ostatni mecz w grupie graliśmy z drugim zespołem gospodarzy. Ten mecz również wygraliśmy, wynik 2:0.
W następnym meczu zagraliśmy z pierwszym zespołem gospodarzy, zespołem , który zajął drugie miejsce w grupie A. Ten mecz również chłopcy wygrali 2:0.
Ostatni mecz przyszło im zagrać ze zwycięzcami grupy A, SP 20. Bo trudnym meczu udało się chłopcom wygrać 1:0 i zostać zwycięzcą całego turnieju.

Reprezentacja SP 3 zagrała w składzie:

1.    Tomasz Dudziński

2.    Marcin Karwasz

3.    Mikołaj Kwapiszewski

4.    Filip Kycler

5.    Stanisław Nowak

6.    Mateusz Rolski

7.    Kacper Sawicki

8.    Wiktor Schoepe

9.    Filip Świtała

10. Szymon Hajdukiewicz

Opiekun zespołu:
Sebastian Pięta

1 3

unihokej3.19 1    unihokej3.19 2

Igrzyska Dzieci - Turniej Unihokeja Dziewcząt

15 listopada odbył się drugi etap Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły 3 szkoły: reprezentacja naszej szkoły, reprezentacja Salezjańskiej SP i SP 28. Stawką tego turnieju był awans do finału czyli do czwórki najlepszych drużyn żeńskich rocznika 2006 w Poznaniu. Dziewczęta  w składzie: Anita Marek, Maja Michalak, Sandra Szafrańska, Julia Nowak, Maria Zwierzycka, Magdalena Sudoł, Justyna Andrzejewska, Anna Gewiss pierwszy mecz zagrały z SP 28.  Po pierwszej tercji było widać ,że łatwo nie będzie. Wygrana 1:0 mówiła sama za siebie. W drugiej i trzeciej poszło zdecydowanie lepiej i mecz zakończył się wynikiem 9:1. Następny mecz z gospodarzami turnieju okazał się zdecydowanie trudniejszy i stał na wyrównanym poziomie. Ostatecznie po 24 minutach gry przegraliśmy jedną bramką, a na tablicy widniał wynik 4:3 dla gospodarzy.

Sebastian Pięta

unihokej11.18 3

unihokej11.18 1      unihokej11.18 2