Tydzień z unihokejem

Od 15 do 18 października Szkoła Podstawowa nr 3 w Poznaniu uczestniczyła w Igrzyskach Dzieci i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej czyli Mistrzostwach Miasta Poznania w unihokeju.

Pierwsi do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2005 i młodsze. W swojej grupie rywalizowały z SP 47 i SP 51. Zawody odbywały się na odnowionej pięknie wyglądającej hali Posir. Piękna był też gra dziewcząt, które swoje zmagania zaczęły od starcia z SP 47. Mecz ten zakończył się wynikiem 10:0 dla naszej szkoły. Po 10 minutowej przerwie dziewczęta rywalizowały z SP 51. Rywal lepiej dysponowany pod względem technicznym ale przede wszystkim motorycznym co było widać po twarzach zmęczonych zawodniczek. W tym meczu dziewczęta z SP 3 wygrały 7:2 i zapewniły sobie awans do następnej fazy rozgrywek.

Reprezentacja SP 3 Poznań

Maria Zwierzycka

Anita Marek

Amelia Kaliszuk

Jagoda Kieniewicz

Julia Konieczna

Anna Gewiss

Sandra Szafrańska

Aleksandra Zalewska

Justyna Andrzejewska

W tej samej hali 3 godziny później rozrywki rozpoczęli chłopcy rocznika 2005 i młodszych. Pierwszy mecz rozgrywali z SP 51. Pewne zwycięstwo 5:3. Następny mecz to rywalizacja z SP 20. Rywal mocny jak co roku i wymagający. Mecz stał na wysokim poziomie i zakończył się remisem 2:2. Niestety nasza reprezentacja nie przegrywając żadnego meczu nie awansowała do kolejnej rundy rozgrywek gdyż SP 20 wygrała z SP 51 5:1 i awansowała różnicą bramek.

Reprezentacja chłopców SP 3:

Mikołaj Czaiński

Jakub Pawlak

Piotr Sierzchuła

Krystian Wasyniak

Bruno Sroczyński

Olaf Cichecki

Maciej Dźwigała

Igor Piotrowski

Lucjan Szeszuła

Kacper Kozak

Paweł Michalak

Kornel Kuipers

W środę 16 października rozgrywki rozpoczęły się dla chłopców rocznika 2007 i młodszych dla naszej szkoły. W naszej grupie były szkoły SP 11, SP25 i my.

Pierwszy mecz z SP 11 zakończył się wynikiem 4:0 i po grze całego zespołu można było optymistycznie spojrzeć na drugi mecz , który mieli chłopcy rozegrać 10 minut po pierwszym. Jednak SP 25 to znana szkoła hokeja na trawie i spodziewaliśmy się zupełnie innego, bardziej wymagającego rywala i też tak było.  Po pierwszej tercji prowadziliśmy 2:1.Było nieźle ale niepewnie. Druga tercja to wynik 3: 0 dla nas i wyglądało to już dobrze. 5:1 to niezła zaliczka przed 3 tercją. Jednak w 3 ostatniej tercji chłopcy z SP 25 wykazali się lepszym przygotowaniem kondycyjnym co było widać z każdą upływającą minutą. Wynik 2:0 w trzeciej tercji dla rywala. Ostatecznie wygraliśmy 5:3 i awansowaliśmy do  dalszej części rozgrywek.

Reprezentacja chłopców rocznik 2007 i młodsi Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu.

Dominik Janik

Oskar Antkiewicz

Hubert Wrotoń

Filip Kycler

Stanisław Nowak

Marcin Karwasz

Piotr Kręgielski

Wiktor Schoepe

Filip Świtała

Patryk Cempel

Paweł Sierzchuła.

Dwa dni później tj. 18 października do rywalizacji przystąpiły dziewczęta rocznik 2007 i młodsze. W swojej grupie miały za rywalki dziewczęta z SP 6, którzy byli gospodarzami zawodów i SP Cogito. Pierwszy mecz  Dziewczęta rozegrały  z     SP 6 i go przegrały 4:0. Dla większości dziewcząt był to pierwszy turniej z unihokej i albo pierwszy w życiu i widać że zwyciężyła trema, bo umiejętności były. Drugi mecz z SP Cogito wyglądał zdecydowanie lepiej i po końcowym gwizdku sędziego wynik był 3:1 dla SP3. Niestety dziewczęta nie awansowały do następnego etapu ale zyskały ogromne doświadczenie na następne zawody.

Reprezentacja SP 3 dziewcząt:

Klaudia Cieślik

Julia Cyburska

Amelia Grabarkiewicz

Weronika Grus

Natalia Kruszka

Pola Maćkowiak

Oliwia Skweres

Patrycja Tylikowska

Marta Urbańska

Aleksandra Zalewska

Amelia Maksymowicz

W sumie w naszym „tygodniu turniejowym” wzięło udział 44 zawodników z klas 5-8.

Sebastian Pięta