Igrzyska Dzieci w Unihokeju Dziewcząt

Dnia 20 października odbył się pierwszy etap Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt dla naszej szkoły. Zawody były rozgrywane w hali sportowej POSiR na ul. Spychalskiego 38 w Poznaniu. Do rywalizacji przystąpiły szkoły: SP 25, Sportowa SP 29 i SP 3.

Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 w Poznaniu przystąpiła do rywalizacji w składzie:

Marta Urbańska

Pierwszy mecz dziewczyny rozegrały z SSP 29, z która to wygrały 4:0. Następny mecz rozegrały z SP 25, która była szkołą bardziej wymagającą. Po pierwszej tercji na tablicy wynik 0:0. W drugiej tercji po zagraniu z kontry Weronika Grus strzeliła gola i prowadziliśmy 1:0. Tak też zakończyła się ta tercja. W trzeciej to nasze rywalki strzeliły gola i jak się później okazało ostatniego tego meczu i turnieju. Mecz po zaciętej walce zakończył się wynikiem 1:1 co dało awans do następnej rundy naszym rywalkom gdyż wygrały mecz z SSP 29 8:0 i miały lepszy bilans bramkowy. W taki sposób po nieprzegranym żadnym meczu przegraliśmy turniej, ale dziewczyny zdobyły cenne doświadczenie grając na pełnowymiarowej hali sportowej.