Przygotowania do świąt w klasie 1a

W tym roku szkolnym wszystkie przygotowania świąteczne przeniosły się do naszych domów. Pierwszaki dzielnie piekły pierniczki, wykonywały ozdoby świąteczne i choinkowe. Dzieci opowiadały, w jakich  przygotowaniach do świąt  biorą udział. Nie mogąc się spotkać, chętnie dzieliły się swoimi przeżyciami podczas zajęć i przysyłały zdjęcia, np. świątecznych wypieków.

Pierwszaki zrobiły też łańcuch choinkowy. Nie mógł on być połączony i powieszony na wspólnej choince, więc dzieci przysyłały zdjęcia i pisały ile oczek łańcucha udało się skleić. Cała klasa wykonała łańcuch o długości 596 oczek. Najwięcej oczek skleiły następujące dzieci:

Zosia Kołodziej – 116
Łucja Humiennik – 85
Matylda Cempel – 91
Jan Cellary - 80
Zosia Golasińska - 62
Benjamin Pasternak – 60
Kamila Sitek – 24
p.Basia – 23
Daria Pantoł – 19
Marysia Maćkowiak - 18
Tomek Geremek – 18

Były jeszcze inne łańcuchy, więc udało nam się stworzyć wspólną pracę, pomimo tego, że jesteśmy teraz w domach, osobno. Ten łańcuch nas połączył.

swieta1a12.20 8